Stránky

sobota 28. prosince 2013

Happy Birthday to Maggie Smith!

Happy Birthday to... Je produkt mé výroby,  ale myslím si, že téměř každá/ý blogerka/bloger ji dělá, i když zrovna neví, že mě kopíruje :D Je to nepravidelná rubrika a jde o to popřát herci/herečce, autorovi/autorce a všem okolo knih k jejich narozeninám. Pochopitelně jim popřeji v den jejich narozenin, ne měsíc po nich. Chápu, že si oslavenec moje přání bohužel nepřečte, tady jde spíše o to, Vás vyzvat k přečtení knihy nebo ke shlédnutí filmu.

Dnešní oslavenkyní svých 79. narozenin je herečka, manželka a veteránka Maggie Smith, kterou známe hlavně z její role ve filmu Harry Potter, kde si zahrála Minervu McGonagall. Všechno nejlepší!


Životopis

Veteránka Maggie Smith je velkou osobností britské scény. V roku 1989 jí byla jako za uznání její zázračné dramatické schopnosti udělená Britská koruna. Po roku 1975 žila s Beverleym Crossom, který zemřel roku 1988. Její tvář je Vám určitě povědomá minimálně z rolí přísných, vážených paní, které si střihla např. v Sestře v Akci a nebo ve slavném filmu Harry Potter.
Má na kontě tucty ocenění, včetně tří oscarových nominací a dvou udělení zlatých sošek. Získala je za hlavní roli v The Prime of Miss Jean Brofie (1969) a vedlejší roli v komedii California Suite (1978).

Nancy: Tak já ji znám z Harryho Pottera, kde její role byla celkem nepatrná (Minerva McGonagall) a proto její herecké schopnosti nemohu nějak ocenit, ale rozhodně jsou na vysoké úrovni, což můžu posoudit podle ocenění.


Další informace


Věk:
79
Narození:
28. 12. 1934, Ilford, Essex, Anglie
Znamení:
kozoroh
Výška:
165 cm

Barva očí:
modrá
Barva vlasů:
světle hnědá
Národnost:
anglická
Rasa:
běloch
Follow her

 https://www.facebook.com/pages/Maggie-Smith/108445805844135?fref=ts

GifsTakže přeji všechno nejlepší a hodně zdraví  :).
Nancy

Žádné komentáře:

Okomentovat