Stránky

Rubriky


Knihy stranou, kecy zůstanou je mou vcelku nepravidelnou rubrikou. Už z názvu se dá pochopit, že jde o to, odložit knihy chvíli na stranu a zajímat se o jiné věci. Většinou se stejně pohybují kolem knih nebo se Vám představím, napíšu nějaký článek o sobě, nějakou zajímavost. Dá se říct, že takové projekty tu dávno byly, ale rozhodla jsem se tomuto dát svůj název. P.S.: Mělo by se to rýmovat. :D       


        Filmovou podobu týdne pořádá Niklaus. Něco podobného jsem dělala před tím, tak jsem si řekla, proč se nezapojit do projektu, který na rozdíl od předchozí verze budu pravidelně aktualizovat? Taky jsem si nenašla žádnou výmluvu. Jde o to na začátku každého týdne (v pondělí) vybrat nějaký film natočený podle knižní předlohy a napsat o něm článek. 

                   zdroj:http://book-musings.blogspot.cz/
Úkolem meme Teaser Tuesday je otevřít knihu, kterou právě hltáš na náhodné stránce a následně opsat dvě věty, ovšem nesmí obsahovat spoilery. Přidáme anotaci, případně obrázek knihy a meme je na světě. Angličtináři dokážou přeložit, že článek budu publikovat v úterý. Výzva je z dílny Should Be Reading.                
On my wishlist je další pravidelnou rubrikou, která připadá na středu. Spočívá v tom, že
musíte obecenstvu představit knihu, kterou byste rádi měli. Takže, pokud nevíte, co mi dát k narozeninám, k svátku, k Vánocům a nebo pokud si chcete něco vyměnit, tak máte seznam k dispozici. Meme je okoukané od Book Chick City

Posuď knihu podle obalu patří známé blogerce Syki a i když jste neviděli žádný článek ne toto téma je i z názvu patrné, co musím udělat. Z informací o knize je většinou důležitější anotace, autor atd., ale v tomto meme je důležitá obálka, musím vybrat jakoukoliv knihu a zhodnotit její obal, dělám to i v recenzích, ale pro toto meme většinou vybírám knihy, které jsem nečetla. Sice bychom neměli soudit knihu podle obalu, ale v tomto meme udělám výjimku. Článek vždy napíšu a zveřejním ve čtvrtek. 

Blogspiraci mají na svědomí GrowingUp YA a saz101. Cílem meme je napsat motivační článek pro blogery, spisovatele i čtenáře. Zda použijete inspirační obrázek, video nebo článek, je úplně jedno. Rubriku budu aktualizovat každý týden v pátek. Je možné, že dojde k inspiraci pouze mě, ale možná pomůžu (potěším) i někomu jinému.


Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jestli mám nebo nemám přidávat do mých meme Quote of the week od JuditNakonec jsem se rozhodla, že meme udělám, pouze s (ne)malým pozměním, z původně pravidelné rubriky, udělám nepravidelnou, ono totiž v každé knize není to, co musí být v meme a ovšem, víme, jak jsem líná. Jde o to, že musíme vypsat z knihy několik odstavců podle zadání: 1 vtipný výrok, 1 romantickou scénu a 1 výrok, který mě donutil zamyslet se, nad kterým jsem se pozastavila, který pro mě něco znamenal...  


Poslední políčko v mém seznamu rubrik patří Knihám měsíce, popravdě ani nevím, kdo hitparádu vymyslel, ale poprvé jsem na ni přišla u Syki, obrázek je ale mou tvorbou. Úkolem je vyplnit a odůvodnit následující položky: nejlepší kniha, nejhorší kniha, největší překvapení, největší zklamání, nejvtipnější kniha, nejnudnější kniha, nejnapínavější kniha, nejromantičtější kniha, nejlepší obálka, nejhorší obálka. Hitparádu sestavím na konci měsíce a vybírám z přečtených knih za ten týž měsíc. Happy Birthday to... Je rubrika, kterou jsem vymyslela já, ale myslím si, že téměř každá/ý blogerka/bloger ji dělá, i když zrovna neví, že mě kopíruje :D Je to nepravidelná rubrika a jde o to popřát herci/herečce, autorovi/autorce a všem okolo knih k jejich narozeninám. Pochopitelně jim popřeji v den jejich narozenin, ne měsíc po nich. Chápu, že si oslavenec moje přání bohužel nepřečte, tady jde spíše o to, Vás vyzvat k přečtení knihy nebo ke shlédnutí filmu. 

Rozvrh meme 


!MOMENTÁLNĚ NA BLOGU ŽÁDNÉ MEME NEDĚLÁM! 


2 komentáře: