Stránky

neděle 3. listopadu 2013

Knihy měsíce (září 2013)

Úkolem je vyplnit a odůvodnit následující položky: nejlepší kniha, nejhorší kniha, největší překvapení, největší zklamání, nejvtipnější kniha, nejnudnější kniha, nejnapínavější kniha, nejromantičtější kniha, nejlepší obálka, nejhorší obálka. Hitparádu sestavím na konci měsíce a vybírám z přečtených knih za ten týž měsíc.
Z čeho budu vybírat

Velká Británie, rok 2140.

Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - každý obyvatel může mít jen jedno dítě... Kdo zákony poruší, bude potrestán. 
Patnáctiletá Anna se narodila rodičům, kteří měli dvě děti. Nyní je označována za "Přebytečnou". Jaký život ji čeká? Dokáže se vyrovnat se svým osudem vyděděnce?Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.


Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)

Jmenuji se Percy Jackson.
Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu.
Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr.
Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia.
Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? 
Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč.
V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který. 
Hitpárada

Nejlepší kniha 


Proč?
Tahle kniha se mi líbí prostě nejvíce ze září. Oblíbila jsem si ji a těším se na další díly, snad budou mít, co nabídnout. 

Nejhorší kniha

Proč?
Ani trochu mě tato kniha neoslovila. Je to pouze krátký, všední příběh. Jednoduše se mi nelíbí a nedoporučuji ji Vám. Zbytečně ztratíte čas.


Největší překvapení

Proč?
Četla jsem horší recenze na Deklaraci smrti a tak jsem chtěla zkusit, jak zapůsobí na mě. A překvapila mě. Celkem mile. Nesouhlasím s některými hodnoceními. Mé hodnocení si můžete přečíst ZDE!


Největší zklamání

Proč?
Těšila jsem se na tenhle recenzní výtisk jako dítě na Vánoce, ale nelíbilo se mi na něm zhola nic. Čekala jsem zábavný, napínavý příběh a ono ne. Tato kniha mi překazila veškerou chuť k dalším Svěrákovým knihám. 

Nejvtipnější kniha


Proč?
U tohoto políčka jsem neváhala ani chvilku. Jsem hozně ráda, že jsem tuhle knihu přečetla, sarkastický poznámky Gwendolyn a láska mezi hlavními postavami slibovaná v anotaci, mě zaujaly. Doporučuji spíše dívkám, kluci by tu romantiku nesnesli.Nejnudnější kniha

Proč?
Pozoruji, jak se nám pěkně střídá tahle kniha s jinými a vůbec mi nevadí, že ji zmiňuji už poněkolikáté. Nuda... -_-


Nejnapínavější kniha


Proč?
I když mi bylo od začátku jasné, jak všechno dopadne, stejně jsem se hrozně bála. Je to rozhodně nejakčnější kniha. 
Nejromantičtější kniha

Proč?
Sice se Gideon s Gwendolyn nemuchlali na každém kroku, přesto se mi tahle kniha zdála nejromantičtější. Láska je všude... 
Nejlepší obálka


Proč?
Modrá barva, elegantní nádech, starověký motiv, zamilovaný pár. Moje obálka, právě to, co žeru :3 :D A ta nádherná barva záložky! Opravdu miluju modrou <3>

Nejhorší obálka

Proč?
Při pohledu na tuhle obálku se mi vybaví můj čtyřletý bratranec, přesněji řečeno skutečnost, že by i on zvládl namalovat tu obálku líp, protože tohle je děs!!! Si ze mě děláte srandu, ne?Souhlasíte se mnou nebo Vám některá z knih připadala horší/lepší než, jak jsem ji ohodnotila?
Nancy

2 komentáře:

  1. Sakra musím tu Rudou jako rubín už někdy konečně dočíst! :D A Svěráka mám ráda, ale tyhle povídky jsem ještě nečetla :)

    OdpovědětVymazat
  2. Poděkuj všem svatým, že jsi je nečetla, je to hrůza -_- Rudou jako rubín si určitě přečti, stojí za to. Moc hezká kniha!

    OdpovědětVymazat